Podrobione prawo jazdy ujawnione po kontroli prędkości
Kontrola i ujawnienie fałszerstwa
20 września przed godziną 17:30 funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KPP Września zatrzymali do kontroli drogowej Dacię Duster, której kierujący poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 114 km/h, podczas gdy obowiązywało 50 km/h.
Weryfikacja dokumentów
Podczas kontroli 35-letni obywatel Mołdawii okazał polskie prawo jazdy. Wstępna ocena dokumentu przez policjantów wskazała na jego możliwe podrobienie. Funkcjonariusze sprawdzili dane w Centralnej Ewidencji Kierowców i ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Dokument, który okazał, miał być zakupiony przez internet za 1300 euro.
Dokument okazał się podrobiony a uprawnienia zostały kupione przez internet.- KPP Września
Konsekwencje prawne
35-latek przyznał się do użycia podrobionego dokumentu. Za to przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Dalsze konsekwencje obejmują:
- wniosek o ukaranie do sądu za kierowanie pojazdem bez uprawnień,
- mandat w wysokości 2 000 zł oraz 14 punktów karnych za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym.
Dalsze czynności prowadzą policjanci z KPP Września.
źródło informacji: KPP Września / policja.pl